Gutenberg, Elementor vagy Divi?

Melyik szerkesztőt válaszd a WordPress weboldaladhoz?

Mennyi idő alatt lehet elkészíteni egy kezdő vállalkozás weboldalát?

Végre eljutottál oda, hogy letisztázódott a fejedben: akkor jársz a legjobban, ha a honlapodat WordPress keretrendszer segítségével építed fel.

Igen ám, de fogalmad sincs milyen sablont válassz, és nem tudod, hogy mihez kezdj az üres WordPressel? Hogy lesz ebből honlap? Nem vagy biztos benne, hogy jó lesz-e az ingyenes sablon, vagy prémiumot kell választanod, ha igazán jó weboldalt akarsz. És mik azok a vizuális oldalépítők, és hogyan könnyítik meg a munkát?

Ebben a cikkben a 3 legelterjedtebb oldalépítőt mutatom be neked, hogy megkönnyítsem a dolgod

A WordPress alapértelmezett szerkesztője, a Gutenberg. Az Elementor és a Divi pedig szintén népszerű lehetőség – de vajon melyik a legjobb számodra?

Először is szeretném letisztázni, hogy igen, minden WordPress weboldalhoz kelleni fog egy sablon, de ha oldalépítőt használsz, akkor szinte teljesen mindegy is, hogy melyiket választod. A Gutenberghez tökéletesen megfelel a WordPress egyik alapértelmezett sablonja, amit már a telepítéssel együtt megkapsz. Az Elementorhoz gyakran használják a Hello Elementor vagy a Generate Press sablonok egyikét. Ezek előnye, hogy plusz funkciókat és layout packokat is lehet a honlaphoz adni velük. A Divi pedig az a rendszer, amelyhez nincs szükség külön sablonra, mert ő maga egyben a sablon és oldalépítő rendszer is. Na, de nézzük őket egyesével.

Gutenberg – A natív és letisztult megoldás

A Gutenberg a WordPress beépített blokk alapú szerkesztője, és az egyik legnagyobb előnye, hogy eredendően beépül a rendszerbe. Olyan, mint egy jól szervezett konyha: minden a helyén van, gyorsan elérhető, és nem kell külön eszközöket vásárolnod, hogy működjön.

A Gutenberget aránylag könnyű megtanulni kezelni. Mivel egy beépített holmiról van szó, nem terheli meg az oldal betöltési sebességét, így ennek használatával a honlapod is gyorsabb lehet. A blokk alapú szerkesztés egyszerűsíti a tartalom felépítését. A Gutenberg használata ingyenes és folyamatosan fejlesztik. Nem szabad azonban elmenni amellett sem, hogy a Gutenberg még nem olyan vizuális, mint az Elementor vagy a Divi. Az összetettebb elrendezések kialakítása jóval több munkát igényelhet.

Ha egy letisztult, sallangmentes és gyors weboldalt szeretnél, ami hosszú távon stabil marad, akkor a Gutenberg egy jó választás lehet számodra. Viszont meg kell tanulnod jól bánni vele, és ha látványban is igazán ütőset szeretnél, sok időt kell rá fordítanod.

Elementor – A vizuális építés mestere

Az Elementor egy nagyon népszerű vizuális szerkesztő, tapasztalataim szerint Magyarországon a legkedveltebb. A “fogd és vidd” módszer segít abban, hogy könnyen és gyorsan építsd fel a weboldalad. Olyan, mint egy LEGO-készlet: minden darab a kezed ügyében van, és bármikor átrendezheted, ha változtatni szeretnél. Az Elementor teljes mértékben vizuális, azonnal látod, mit csinálsz.

Rengeteg előre elkészített sablon, layout és elem közül választhatsz, bár ha nem szeretnél a sablonos megoldások mellett maradni, akkor nem lesz elég az ingyenes verziója. Maga a termék elég rugalmasan kezelhető és jól kombinálható más bővítményekkel. Arra kell figyelned, hogy lassíthatja a weboldalt, ha nem optimalizálod megfelelően. A teljes funkcionalitás kihasználásához pedig szükséges lesz a Pro verzió.

Ha szereted a kreatív szabadságot és vizuálisan szeretnéd szerkeszteni az oldalad, akkor az Elementor ideális választás lehet számodra. Bár tapasztalataim szerint nehezebb elsajátítani a rendszer működését, mint a Divi esetében.

Divi – A mindent egyben megoldás

És ha már megemlítettem, a Divi egy olyan prémium oldalépítő rendszer, amely a vizuális szerkesztő és egy sokoldalú WordPress sablon kombinációja. Olyan, mint egy svájci bicska: minden beépítve van, amire szükséged lehet.

Itt aztán valóban korlátlanul testreszabhatsz mindent és előre elkészített sablonok várják, hogy használatba vedd őket! Beépített A/B tesztelés és marketing eszközök várják, hogy a honlapodat minél hatékonyabbá tedd a segítségükkel. Egyik nagy előnye az Elementorral szemben, hogy egyszeri díjas vásárlással tiéd lehet. Korlátlan számú honlapon használhatod. Tény, hogy ugyanúgy, mint az Elementor, úgy a Divi is jobban megterhelheti a tárhely erőforrásait, mint a Gutenberg, mégis azt mondom, hogy ha kezdő vagy, mindenképpen a Divit javaslom elsőként megtanulni.

Ha egy teljes körű, prémium megoldásra van szükséged, amely sablonként és szerkesztőként is funkcionál, akkor a Divit válaszd a honlapod elkészítésére.

Ne halogasd tovább a honlapod elkészítését!

Ha pedig szeretnéd a Divit profi módon elsajátítani, és látványos, tartalmas honlapokat építeni egyszerűen, akkor érdemes csatlakoznod a Click&Build WordPress weboldalkészítő kurzushoz! A tanfolyamon gyakorlatban, lépésről-lépésre, képernyővideók segítségével végigvezetlek a Divi rendszer használatán, így könnyedén megvalósíthatod az elképzeléseidet. 🚀

Varju Ildikó

webdesigner, oktató